Wyjazd integracyjny Warszawa

Organizacja imprez firmowych oraz Eventów Warszawa – Imprezy integracyjne, pikniki, firmowe, specialne, koncerty oraz wiele innych.

Organizacja imprez i Eventów Warszawa – Organizacja Eventów

Organizacja Imprez Warszawa

Oferujemy usługi organizacji Eventów, Imprez okolicznościowych.

Wiemy jak zorganizować najlepsze firmowe wyjazdy integracyjne w Warszawie

Wyjazdy integracyjne dla firm

Organizacja imprezy w Warszawie
Organizacja imprezy w Warszawie

Zajmujemy się organizacją imprez oraz wyjazdów integracyjnych dla pracowników. W naszej ofercie znajdują się:

  • imprezy firmowe,
  • gry i zabawy team building,
  • wyjazdy integracyjne dla firm,
  • wyjazdy motywacyjne dla pracowników i pracodawców,
  • turystyka biznesowa,
  • Organizacja biznesowych wpadów firmowych.

Kontakt do nas! Organizacja imprez Warszawa i okolice

Tel: 570 933 114

Email: Pan.konradwisniewski@gmail.com

Organizacja imprez w Warszawie
Organizacja imprezy w Warszawie

Wyjazd integracyjny, tak czy nie?

Załóżmy, że szef stał się człowiekiem, który docenia ciężką pracę swoich pracowników. Chcąc pokazać im, jak bardzo docenia, to co dla niego robią organizuje wyjazd integracyjny. Pytanie brzmi, cieszyć się czy też szukać wymówki, aby móc uniknąć wyjazdu.

Cóż, zdecydowanie warto brać udział w takich imprezach. Głównie dlatego, że oznaczają one darmową przyjemność. Jeżeli wieczór tematyczny to za mało dla szefa i chce zabrać swoich pracowników na kilkudniową „wycieczkę” to właściwie tylko zazdrościć takiego szefa. Pamiętajmy, że to on pokrywa całość wydatków, więc to niemal tak, jakby wygrać bilet na loterii.

Integracja to także nie taka zła rzecz. Kto raz spróbował ten wie, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. Można lepiej poznać swoich współpracowników. Jeżeli jednak jesteśmy w jawnym konflikcie z kilkoma osobami, wówczas lepiej unikać sytuacji spornych. Alkohol na pewno nie sprzyja rozwiązywaniu konfliktów. Chyba, że problem dotyczy honorowych osób, które są w stanie „zawiesić broń” na czas wyjazdu, co byłoby godne pochwały, wtedy zdecydowanie warto jechać. W ostateczności warto porozmawiać z przełożonym o  swoich wątpliwościach.

Idąc dalej, nawet jeśli ma się kochającego małżonka w domu to i tak warto jechać. Nawet bez niego. Chwila odpoczynku od siebie często pomaga w wieloletnich związkach przypomnieć sobie, po co jest się razem.

Integracja na wesoło

Kiedy najlepiej wspominamy ludzi, których dopiero co poznaliśmy? Kiedy spotkaniu towarzyszą dobre emocje i pozytywne okoliczności. O wiele lepiej przecież wspominamy nowo poznanego kuzyna na weselu siostry ciotecznej, niż niemiłą sąsiadkę, która wprawdzie mieszka obok, ale ciągle uprzykrza nam życie uwagami dotyczącymi psa.

Integracja zorganizowana w odpowiedni sposób ma charakter pierwszej z sytuacji. Pozostawia po sobie dobre wspomnienia i pozwala patrzeć nam na ludzi tak, jakbyśmy dopiero co ich poznali. Zwłaszcza, jeżeli rzeczywiście po raz pierwszy poznajemy ich w realiach nieco innych niż te, które narzuca nam praca w tym samym przedsiębiorstwie.

Imprezy integracyjne często mają charakter zabaw tanecznych z poczęstunkiem zarówno w postaci smacznego jedzenia, jak i dobrych trunków. Także alkoholowych. Oczywiście tego ostatniego elementu właściwie nigdy nie może zabraknąć, zwłaszcza jeżeli jest to zabawa taneczna. Warto jednak uważać, ponieważ alkohol w zbyt dużych ilościach szkodzi nie tylko wątrobie, ale także i głowie, a także opinii o naszej osobie.

Aby było radośnie, wesoło i pozytywnie nie trzeba pić bardzo wiele. Należy za to, pamiętać o tym, że każdy jest człowiekiem i z szacunkiem się do niego odnosić.

Po co komu integracja?

Integrowanie się można potraktować jak dobrą zabawę. Rzeczywiście, w takiej formie najlepiej jest przyswajana. Podobnie jak i dzieci najlepiej przyswajają wiedzę, kiedy mogą uczyć się przez zabawę, tak i ludzie dorośli o wiele lepiej poznają siebie nawzajem, kiedy mogą zobaczyć się w strojach inne niż obowiązujące korporacyjne uniformy.

Integracja wówczas nabiera wydźwięku, poznawania się w normalnym i prawdziwym świecie, poza ścianami biur czy hal produkcyjnych. Wszelkiego rodzaju wieczory tematyczne, których zadaniem jest integrowanie ludzi ze sobą powinny być doceniane zarówno przez pracowników jak i przez pracodawców.

Pracownicy oczywiście mogą pobawić się zupełnie darmowo i poznać się lepiej, zaś pracodawca może zobaczyć jak jego podwładni zachowują się w warunkach innych niż te, które sam im narzuca w godzinach pracy. Poza oczywistymi korzyściami, takimi jak relaks i lepsza znajomość siebie nawzajem, szef może także zobaczyć kto, z pracowników posiada zdolności przywódcze, ale ich nie ukazuje w pracy.

Z pewnością sprzyjają temu aktywne wieczory i wyjazdy integracyjne, które posiadają w sobie pierwiastek rywalizacji. Oczywiście nie chodzi o to, aby uprawiać zapasy o beczkę piwa, ale siatkówka, jako gra zespołowa, może być bardzo ciekawą i przydatną rozrywką.

Integrująca tematyka

Co łączy ludzi, którzy pracują razem, poza tym, że mają wspólnego szefa? Na to pytanie odpowiedzieć muszą sobie organizatorzy integracyjnych wieczorów tematycznych. Powód jest prosty, znając odpowiedź możemy ludzi świetnie zabawić, a ludzie dobrze bawiący się są rozluźnieni i lepiej się integrują.

Integracja sama w sobie ma służyć- jakby zataczając koło- temu, aby ludzie robili lepiej razem to co ich łączy- czyli lepiej wykonywali swoją pracę. Oczywiście, mogłoby się zdawać, że spędzają ze sobą tyle godzin w przedsiębiorstwie, że mogą nie chcieć spotykać się poza pracą. Ale właśnie o to chodzi, aby ich przekonać dobrą tematyką, w jakiej ma zostać zorganizowany wieczór.

Zintegrowani ludzie, to tacy którzy lubią się, a przynajmniej są dla siebie życzliwi. W pracy jest to bardzo ważne, i pracownicy sami powinni do tego dążyć. Każdemu czasem może coś wypaść, dziecko choruje, mąż ma operację albo najzwyczajniej musimy udać się do urzędu, aby pozałatwiać swoje sprawy. Wówczas pomoże nam ktoś kto nas lubi. Temu ma służyć integracjaCzy jednak będzie działać tak, jak powinna zależy od samych zainteresowanych. Kto jest życzliwy i miły tylko w czasie wieczoru integracyjnego, nie powinien liczyć na sympatię i przychylność swoich współpracowników.

Wyjazd integracyjny owiany złą legendą

Wyjazdy integracyjne to zabawa nie dla każdego. Z jednej strony nie dla firm, które dopiero co rozpoczęły swoją pracę na rynku. Z drugiej nie dla każdego pracownika, szczególnie nie dla takiego, który za partnera życiowego wybrał sobie postać wybitnie zazdrosną.

Ciężko jednak dziwić się zazdrośnikom. Ani kultura masowa, ani też poziom moralności wśród współczesnych ludzi nie są na wysokim poziomie. Ta pierwsza co jakiś czas podrzuca filmy, niekiedy zabarwione w sposób żartobliwy, których treść ukazuje nam rozpustnych mężów i niewierne żony. Integracja w tej formie jest jednak nie do przyjęcia, zwłaszcza kiedy ludzie wytrzeźwieją.

Jak wiadomo alkohol stał się nieodzownym elementem wielu imprez, nie tylko tych, które organizuje szef. Wyjazd integracyjny zaś sprzyja wybitnie piciu alkoholu. Tyle tylko, że to właśnie alkohol powoduje nie rozsądne myślenie, a to z kolei może być przyczyną poważnego kaca… moralnego.

Zła legenda podąża za takimi imprezami z pewnością nie bez powodu. Złamane serca przez firmowe romanse to niestety nie pojedyncze historie. A ponieważ plotki o takiej tematyce roznoszą się wyjątkowo szybko, i są bardzo lotne, historie nieszczęśliwych małżeństw są powtarzane. I budzą niepokój.

Organizacja wieczoru tematycznego

Wieczór tematyczny to jedna z form integracji. Jest zdecydowanie tańszą rozrywką od wyjazdu integracyjnego trwającego kilka dni. Pomimo tego daje wiele radości i może z powodzeniem integrować ze sobą ludzi, którzy na co dzień pracują w jednym miejscu.

Przy organizacji takiej imprezy, o ile nie chcemy zlecić tego zadania, profesjonalnym organizatorom, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Organizacja imprezy integracyjnej powinna być oparta o wiedzę na temat osób, które mają w niej brać udział. Przede wszystkim jeżeli są to sami mężczyźni, wówczas ciekawy może być wieczór piłkarski, z piwem i przyśpiewkami w tle. Gorzej jeżeli panowie kibicują drużynom, które się nie lubią.

Integracja powinna uwzględniać upodobania wszystkich lub przynajmniej większości zaangażowanych w zabawę. Jeżeli firma zatrudnia także kobiety, to kibicowanie drużynie piłkarskiej nie koniecznie jest dobrym pomysłem.

Kolejna kwestia to rodzaj jedzenia, trunków i muzyki. Jeśli jedzenie, to zawsze także potrawy wegetariańskie, warto także uwzględnić w menu potrawy bezglutenowe. Tak na wszelki wypadek. Jeśli alkohol to nie tylko jeden rodzaj, ale różnorodność taka, na jaką możemy sobie pozwolić.

Kilka zasad dobrego wyjazdu integracyjnego

Imprezy integracyjne to luksus, na który nie każde przedsiębiorstwo może sobie pozwolić. Są przyjemne, ale i bardzo drogie. Szczególnie jeżeli w grę wchodzi wyjazd integracyjny nie zaś jedynie jeden przyjemny wieczór w dobrej restauracji.

Jeżeli jednak już wybieramy pierwsze rozwiązanie, niezwykle przyjemne dla pracowników, wówczas koniecznie trzeba pamiętać o kilku kluczowych zasadach.

Pierwsza dotyczy picia alkoholu. Według wielu Polaków żadna dobra impreza (a na pewno żadna polska impreza) nie może odbyć się bez odpowiedniej dawki alkoholu. Często już nawet sama podróż pod znakiem integrowania się jest suto zakrapianą drogą. Dobrze jest mieć na uwadze swoje granice. Jest przyjemnie dopóki alkohol płynie. Kiedy nadchodzi poranek wrażenia nie są już tak miłe. Warto sprawdzić listę połączeń wychodzących i skrzynkę wiadomości wysłanych w komórce.

Kolejna zasada dotyczy flirtowania. To co uznalibyśmy za naganne w biurowych ścianach, powinniśmy tak samo widzieć na wyjeździe, również po alkoholu. Jeżeli nie chcemy dopuścić do zdrady lub rozpocząć romansu, o którym wszyscy będą wiedzieć, warto pilnować siebie i swoich towarzyszy zabawy. I nade wszystko pilnować, aby wydarzenia mające miejsce w czasie zabawy, pozostały jedynie pomiędzy jej uczestnikami.

Organizacja wyjazdu integracyjnego

Wyjazd integracyjny to taka forma doceniania pracy swoich podwładnych, która jest dość kosztowna. Szczególnie kiedy zaproszeni do wzięcia udziału w wyjeździe nie są pojedynczy pracownicy, ale ich większa grupa.

Oczywiście nie chodzi o to, aby liczyć koszty co do grosza; ten kto decyduje się na taką formę nagrodzenia pracownika, nie jest z pewnością nowym graczem na rynku. Wyjeżdżając warto zdecydować o tym, dokąd pojechać. Organizacja wyjazdów integracyjnych to często duże wyzwanie. Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach, nie ma czasu lub też może pozwolić sobie na luksus oddelegowania tego zadania komuś innemu, wówczas warto zatrudnić profesjonalnego organizatora.

Oczywiście, doświadczenia biur podróży uczą, że niekiedy lepiej samodzielnie podejmować się wyzwania organizacji takiej imprezy. Nie mniej jednak aby integracja miała sens na pewno nie można poprosić pracownika o to, aby to on ułożył plan wyjazdu. Z pewnością nie takiego pracownika, który sam na wyjazd się wybiera.

Decydując się na pośrednika zawsze należy sprawdzić ofertę więcej niż jednego organizatora. Niezbędne może także okazać się zapoznanie z opiniami osób, które z takich usług już skorzystały. Jeśli trzeba uczyć się na błędach, to w tej sytuacji, najlepiej na cudzych.

Udany wyjazd integracyjny, czyli jaki?

Organizacja imprez Warszawa

Wyjazdy integracyjne to forma rozrywki, o której wiele osób marzy. Oczywiście o ile nie są właścicielami przedsiębiorstwa, które musi wyłożyć pieniądze na owy wyjazd. Jeżeli jednak firmie dobrze się powodzi, a szef chce pokazać, że docenia wkład pracy swoich pracowników lub też chce postawić na ich zintegrowanie ze sobą, wówczas wyjazd integracyjny może być świetnym pomysłem.

Powinien on jednak być udany. Ale co to oznacza, że był udany?

Przede wszystkim jest to taki wyjazd, który nie kończy się żadnym małym lub większym skandalem. Zwłaszcza takim, o podtekście seksualnym. Mężowie na wyjazdach firmowych to nocny koszmar wielu kobiet. Romans na wyjeździe zwłaszcza po alkoholu nie jest najlepszym pomysłem.

Sam alkohol w zbyt wielkich dawkach wprawdzie pomoże zapoznawać się ludziom. Integracja to jednak niekoniecznie kilka osób, które nie mogą utrzymać się na nogach. Nie dlatego, że są pijane. Ale dlatego, że następnego dnia już nie będą pijane, za to bardzo piciem zmęczone, co może skutecznie utrudnić wyjazd integracyjny innym osobom.

Udany wyjazd to jednak także taki, na którym uczestnicy trzymają się jednej ważnej zasady- wszystko, co stało się na tym wyjeździe, na wyjeździe pozostaje i nie staje się plotką lub legendą. Działamy w  Event, Informacje, Integracja | wczasy, wyjazd, zabawa 

Wyjazd integracyjny w góry

Góry są tak niesamowitym, majestatycznym i tajemniczym miejscem, że mało kto nie chciałby pobyć tam chociaż kilka chwil. Oczywiście znajdą się zawsze i amatorzy leżenia na plaży, które niewiele ma związku z aktywnym odpoczynkiem. Decydując się jednak na wyjazd integracyjny warto zapewnić swoim pracownikom trochę rozrywki, o wiele bardziej ambitnej niż całodzienne leżenie na nadbałtyckiej plaży.

Integracja ma wielką siłę wtedy, kiedy posiada element niegroźnej rywalizacji. W przypadku wyjazdu nad morze może ona mieć formę gry w siatkówkę plażową, ale w przypadku wyjazdu w góry może być to gra w formie biegu patrolowego. Niestety wtedy ktoś musi bieg zorganizować i czuwać nad jego przebiegiem. Z pewnością jest to jednak niesamowita frajda dla uczestników.

Rozwiązaniem jest profesjonalna organizacja wyjazdów integracyjnychKorzystając z usług firmy zajmującej takimi imprezami możemy zapewnić wszystkim uczestnikom wyjazdu komfortowe warunki. Wówczas to pośrednicy organizują bieg patrolowy, a pozostałe osoby skupiają się na tym, aby poznać się jak najlepiej.

Takie wyjazdy zwracają uwagę na jeszcze jeden ważny fakt. Nie należy dopuścić do tego, aby uczestnicy za bardzo zaszaleli z alkoholem. Nie ma nic złego w alkoholu, jednak połowa uczestników z bólem głowy i nudnościami może skutecznie popsuć zabawę pozostałym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *